vláčkyvláčkyvláčky

w w w . s t o k r . c z

Jak jsme se byli odreagovat....

Nejen prací je člověk živ, a tak jsme se s kamarády rozhodli, vyhodit si z kopýtka. Pronajali jsme si jachtičku v Chorvatsku i s českým kapitánem, Svatíkem. Ten ve středu tvrdil, že viděl a zažil na moři už hodně, ale naše posádka byla extrém, na který do smrti nezapomene. Spotřeba měkého i tvrdého alkoholu překvapovala ale nakonec i ty, co pili. Při potápění jsem ztratil snubák, ale bohužel jsme ho už nevylovili. Žena to pochopila bez problémů - už mám novej.No nakonec se u nás Sváťa i oženil a to byla svatba jako řemen. Fotografie si myslím nepotřebují žádný bližší komentář.

Výroba stromků

Je to asi ohraná kapitola, ale určitě každý z nás už zkusil vyrábět si stromky sám. Někdo ze zvědavosti, jak je šikovnej, někdo z finančních důvodů. Ve své podstatě je to jedno. Výsledek se vždy dostaví a jsme na své výtvory pyšní. Pro mně je to vyplnění volna mezi vánočníma svátkama, kdy se kloubí příjemné s užitečným. K výrobě je použito standartně pleteného měděného vodiče, duvilaxu, kopaného písku, černé barvy ve spreji(je to levnější a praktičtější, než stříkat modelářskou pistolí), umbra nebo siena a samozřejmě foliáž, třeba od Poláka (www.polakmodel.com)Výběr nechám na Vás. Některé detaily je třeba dopilovat, největším opruzem je kuličkování lepidla, ale to nějat zmáknu, pod filiáží to není vidět...... Tžeba pomůže dráty po vypletení odmastit izopropylem....

Rekonstrukce krok za krokem

Protože se mi podařilo udělat pár fotek z rekonstrukce našeho domečku, rozhodl jsem se je chronologicky seřadit, aby vznikl nějaký přehled a taky abych nezapoměl.

Zajímavé návštěvy v Kobylí

Dne 13.11.2009, jsem zachytil na našem nádraží zajímavou návštěvu, a to těžkou nákladní lokomotivu 742 368-01 společnosti TSS a.s. (www.tssas.cz) se služebním vozem a velkobjemovými vozy třídy wap. Jednalo se o dopravu štěrku na opravu podloží místní trati. Na snímcích je vidět křižování s ,,dvanáctou,, směr Hodonín.Dále si modelář může všimnout sypaných nástupišť.

Další zajímavé pomůcky

Pár zajímavých pomůcek použitelných pro modelování. Třeba set od firmy NOGA. Je to ruční systém pro odjehlování plastů, oceli i dřeva. Dále jsou fotografie, které už nepotřebují komentář.

Starší galerie: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

                                                       © 2008 STOKR.cz / webdesign: Huslík