vláčkyvláčkyvláčky

w w w . s t o k r . c z

Vítám Vás,

na stránkách věnovaných nejen modelové železnici a to převážně ve velikosti H0, skutečné železnici, ale i mojí rodině...


Blíží se konec sezóny.

2013-03-12

Pár nových fotek najdete na http://www.stokr.cz/index.php?cln=nove-kolejiste. Sezóna se pomalu chýlí ke konci a nastane vokurkovka. Užívám si poslední chvíle u kolejiště. Začne práce kolem domu, nějaký aktivity a bude tady podzim, začátek nové sezóny modelářů.

Akt. 8.4.2013: je to katastrofa s tím počasím, ale modelářům přeje. Statečně pokračuji na povrchovkách s kašírem....... :o) 


Šikulové

2013-03-06

Není snad nikdo, kdo by dnes neznal firmu http://www.sikulovesro.cz/ . Dělají skvělé výrobky a měl jsem tu možnost jednu z nich si postavit. Prozatím. Do budoucna počítám s více stavbami, ale to má zatím čas.

 Je to stavědlo Brno. Rozhodl jsem se nedělat žádný fotoseriál ze stavby, protože tento je na http://houmrovyvlaky.bluehost.cz/, tedy Houmrových stránkách absolutní. Moje poznatky jsou takové, že s takovou přesností dílů a promyšleností systému jsem se nesetkal. Součástí stavebnice je i lepidlo špičkové kvality. Vlastní díly jsou v matných barvách a hlavně v reálných barvách, takže není nutné nic barvit a hlavně se neleskne, jako plastové stavby. Není to prostě takové ,,kačenkoidní,,. Stavbu jsem si užil a v současné době už je stavědlo vsazeno do kolejiště.

No zjistil jsem to pozdě, ale okna jsem dal vzhůru nohama. Je to ostuda. Ale snad odborníci prominou. Tímto však chci především poděkovat šikulům za stavebnici, kterou jsem od nich dostal a popřál jim hodně úspěchů v dalším díle, které je inspirativní pro všechny modeláře. Děkuji.


Bloky a zase bloky

2012-12-31
Bloky jsou v provozu. Používám ty od Litfinského. je jich 8 pinů na jednom, a vychází za dobrý peníz. Je jich celkem 56. To je docela síla, ale jsou dost důželitý. Některý si nechávám volný pro strýčka příhodu. Na jednom vždy jeden. Člověk nikdy neví. Svátky jsou dlouhé, a kolejiště nesmí být zanedbáváno. Teď je na řadě točna a bude následovat štěrkování. Samozřejmě až po testech chodu kolejiště, tzn. napájení, bloků, semaforů a cest. Osvětlení nechám až na konec a budu ho dávat do hotového terénu. Jinak jsem vyděl nějaké nové fotky z aplikace statiky u Houmra. Myslím, že je to vrchol modelaření. nechte se překvapit.

PF 2013

2012-12-21
Všem Vám, kolegům a fandům malé železnice přeji hezké vánoce, hodně dárků a šťastný nový rok 2013.

Digitalizace pokračuje

2012-10-04
Zhlaví jih je dokončeno a zdigitalizováno. Je úchvatné, jak to všechno funguje. První nesmělé krůčky v programování v TC a různé pokusy jsou sice hrozným žroutem času, ale výsledky stojí za to. Hlavně ukládat, ukládat , ukládat. Ztráta informací je na mašli.....
Starší aktuality: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

                                                       © 2008 STOKR.cz / webdesign: Huslík