vláčkyvláčkyvláčky

w w w . s t o k r . c z

Vítám Vás,

na stránkách věnovaných nejen modelové železnici a to převážně ve velikosti H0, skutečné železnici, ale i mojí rodině...


Na návštěvě u kolegů

2011-05-10
Protože se počítáme do skupiny kulturních lidí, rozhodli jsme se s manželkou, že navštívíme nějaký kulturní stánek v naší matičce Praze. Vybrali jsme muzikál a užili jsme si to moc pěkně. Nicméně jsme si celý víkend ze čtvrtky na pátek prodloužili i pobytem u kamarádů, přátel a hlavně nadšených kolegů modelářů na severu čech, čímž se celý víkend natáhl a parádně jsme si ho užili. Více zde http://www.stokr.cz/index.php?cln=fot&gal=40

Rozmístění budov a zařízení

2011-03-24
 v depu pro parní provoz byly spousta zařízení a budov, většinou jednoúčelových, nicméně bez sebe navzájem nefungující. Základ depa je točna s rotundou. Dále prohlížecí jámy, polelové jámy, zauhlování, pískování, vodní jeřáby. Určitě také místo pro odstavení studených mašin, záloh na hranici depa, místa pro čištění dýmnic a popelníků, výdejna maziv, kanceláře správy depa, sklad, kancelář strojmistra a dílny. Jak to všechno poskládat, aby to mělo smysl a hlavně řád. Snad se to povede.

Elektrifikace točny a depa

2011-03-19
Počasí stále přeje modelaření, takže plníme na 130%, jako soudruh štenrberk. Elektrika je moje slabší stránka, ale poctivě se hrbím pod stolem a zapojuju. Vždy potěší další funkční prvek. Aktualizace v sekci nové kolejiště.

Elektro

2011-03-02
Toto je opravdu jenom aktualitka. V elektru jsem narazil na svorkovnice, které dnes elektrikáři běžně používají. Doposud jsem byl zvyklej na klasické svorkovnice, tzv. čokolády. Práce s nimi je sice super, ale je potřeba šroubovák atd. Tento typ je tzv. pod pružinkou, tedy kontakt neustále pod přítlakem a není potřeba nářadí, nehledě na rychlost spojení a rozpojení. Dělají se i větší, s větším počem zdířek. Ještě pozor, já lisuju drátky do dutinek. Zde jsou potřeba ty prodloužené.

Depo - rotunda

2011-02-22

Původně jsem chtěl stavět rotundu od Kibri, ale v tu danou chvíli bylo těžké ji sehnat a nemluvě o možnostu přístavků pro deponování dlouhých lokomotiv. Je sice taková nejčeštější, ale jak jsme si už pověděli, na to si zase tak moc nehrajeme.

Takže rotunda je od Fallera a je devítimístná, tedy ze tří stavebnic. Již jsem ji jednou stavěl a tak jsem si odpustil hodně zbytečností, které mě dováděli k zoufalství, jako třeba prohlížecí kanály v každém stání atd. Z přiložené fotky je vidět přístavek skladu s kanceláří strojmistra. Působí to takovým jiným dojmem a je to zpestření v depu a ono to tak vlastně ve skutečnosti fakt bylo. aktualizace zde:

http://www.stokr.cz/index.php?cln=nove-kolejiste


Starší aktuality: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

                                                       © 2008 STOKR.cz / webdesign: Huslík