vláčkyvláčkyvláčky

w w w . s t o k r . c z

Vítám Vás,

na stránkách věnovaných nejen modelové železnici a to převážně ve velikosti H0, skutečné železnici, ale i mojí rodině...


Plány kolejišť

2010-12-22
No a máme tu dlouho a hlavně netrpělivě očekávynou publikaci od velkého mága Milana F. Publikace překvapila vším, čím by náš modelářský svět překvapit měla a mohla. Myslím, že chvály bylo v různých médiích odzpíváno dost, takže to zjednoduším, Milane seš machr. Kniha je ve tvrdé vazbě, krásně tištěná, přehladná, a to jsem zjistil asi po dvou milisekundách, než mě ji žena zabalila do vánočního papíru a se slovy ,,bude až od ježíška,,  a ne jako s tím mostem, uložila  ji do skříně. Takže se těším jako všichni, kteří si ji koupili. ............ 

Předčasný Ježíšek

2010-12-21
Na kolejišti jsem chtěl nějaký most. Přemýšlel jsem jaký. Plastový, kovový, papírový? Plastový jsem měl, postavil jsem ho, ale byl takový, no moc hračkovitý. Říkal jsem si - nejsi dítě, dej tam nějakou kvalitu. Poohlížel jsem se po ocelovým, ale chyběly detaily a navíc byly vidět stopy po pájení a taky byl takovej nedodělanej. Zkusil jsem na internetu pátrat po něčem hezkým, co by mě nějak upoutalo a narazil na Nocha, vypalovanýho laserem a z papíru. Po menších peripetiích mě přišel v pondělí a tak jsem se do něho pustil s rozhodností a urputností, vlastnostmi mě nevlastními. Výsledek předčil všechna očekávání. Přesné výpalky, přesně sedící zámečky i rozměry. V balení nebylo lepidlo, tak jsem sáhl po osvědčeném duvilaxu, vhodným na papír. Paráda. Dlouho mě nic tak nenadchlo a po asi 3 hodinách a dvou gamgrínusech bylo hotovo.  Oku lahodí všechny detaily jako jsou nýty, dřevěné ochozy a prostě všechno. Vřele doporučuji na kolejiště.

Výstava v Trutnově a návštěva u Houmra

2010-11-10

29.10.2010 jsme s kolegy Kovim a Honzou K. jsme navštívili výstvu železničních modelů v Trutnově. Byla to moje první větší výstava a tak jsem se těšil. Kolejiště byla na úrovni, některé vyšší, některé nižší. No jsem rád, že nás postižených je aktívních tolik.

Večer jsme poseděli v irské, kde jsme i spali. Moc dobrý. Na sobotu jsme měli rande s Houmrem. Na to jsem se těšil moc. Honza nás přivítal, jako kdyby jsme se znali asi tak, no, 20 let. Já u něj byl už podruhý. Probrali jsme některé věci kolem digitalizace, nakalibrovali dvě páry - no to paráda, je to uplně jiný ježdění než s továrně nastaveným dekodérem. Jenom mám strach z jedný věci. Zvládnu ten digital taky?


Prvních deset tisíc návštěvníků.

2010-09-24

Včera se setala neuvěřitelní věc. Moje webky navštívilo již 10 000 návštěvníků.  Chápu, že úroveň zdaleka nedosahuje kvality stránek kolegů Houmra, šimiho a dalších počítačových mágů, ale fakt se snažím.

 Děkuji všem, kteří si kazili na těchto stránkách zrak a kazili si iluze o železničním modelážství, ale pevně doufám, že Vaše přízeň k mým webkám zůstane i nadále. Děkuji moc. 


Troleje: ano či ne?

2010-08-17

Pomalu ale jistě se rozjíždějí první vyměřovací, návrhářské a konstrukční práce s novým kolejištěm. Volba rozvržení, velikosti, ale hlavně způsob provedeni základové konstrukce je teď v plínkách. Nicméně jako striktní párař jsem změkl a rozhodl jsem se provozovat na kolejišti v budoucnu i závislou trakci, s největší pravděpodobnostá tvořenou dvoučlennou flotilou krokodýlů. Nedávno jsen na diskuzním fóru Modely.biz otevřel témátko s problematikou trolejového vedení na našich kolejištích. ,,Tragedie,, nikdo troleje nedělá nebo co. škoda. Pokusím se vše přiblížit v galerii.

,,Tímto děkuji všem z diskusního fóra modely biz, kteří mi pomohli lépe se orientovat v problematice trolejí,,

A navíc: já netvrdil, že tam troleje budou........:o)......budou, nebojte ...


Starší aktuality: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

                                                       © 2008 STOKR.cz / webdesign: Huslík