vláčkyvláčkyvláčky

w w w . s t o k r . c z

Vítám Vás,

na stránkách věnovaných nejen modelové železnici a to převážně ve velikosti H0, skutečné železnici, ale i mojí rodině...


Návštěva u Šikulů

2014-02-20

Povedlo se a s kolegou Houmrem jsme navštívili provoz firmy šikulové s.r.o. Provoz je to překvapivě malý, ale produktivní a moc hezký. Majitel firmy, p.  Knob je velmi příjemný člověk a kolektiv kolem něj také. Touto cestou bych mu chtěl moc poděkovat za exkurzi, výklady a hlavně dárek, kterým mě obdaroval. Snad již brzy bude na kolejišti. Takže ještě jednou, děkuji.

www.igramodel.czZa chvíli je to tady

2013-12-12
A protože umírá starý rok a blíží se Nový rok, přeju do toho Nového všem fandům železnice vše dobré, jak v modelaření tak v soukromém životě a v zaměstnání.

Návěst

2013-12-12
Tak jsem dal dohromady již zmíněné návěstidlo. Prozatím tedy jenom rameno. To se totiž vejde do domu. Vše je nýtováno a velmi pěkně zpracováno. Je vidět, že naši předkové to uměli.

Štěrk

2013-11-04
Je to nepochopitelné, ale vždy začínám s pracemi tam, kam dostanu na kolejiště bez větší námahy. Momentka z již zaštěrkované části se Sergejkou. Vždyť celek se sestává z malých nevýrazných maličkostí. Více v galerii.

Pokusy s hlínou.... aktualizace

2013-11-04
...a přímo na kolejišti! Vím, je to docela riziko, ale stačí trochu vody a vše se dá poměrně lehce odstranit. Snad je to hezké. Po vzoru Houmra jsem podsypal prostor mezi kolejemi podřadným materiálem, vyhladil a zalepil. Jakmile se lepidlo dostalo do mírně amorfního stavu a proteklo až k podkladní desce, přestříkl jsem ho vodou s jarem, opět zalil lepidlem a přes čajové sítko pocukroval hlínou. Čím menší vrstva, tím míň při schnutí praská. Jen pro informaci: pro podklad používám řezný písek do vodního paprsku. Je tak jemný, že teče mezi prsty a suprově drží.
Starší aktuality: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

                                                       © 2008 STOKR.cz / webdesign: Huslík