vláčkyvláčkyvláčky

w w w . s t o k r . c z

Vítám Vás,

na stránkách věnovaných nejen modelové železnici a to převážně ve velikosti H0, skutečné železnici, ale i mojí rodině...


Řada 310 , ČSD 375 od ROCO

2008-11-12

Tak jsem to psychycky nevydržel a koupil jsem si nádhernýho hrbouna od ROCO. Fakt nádhera, ale předem upozorňuju, montáž dekodéru je fakt rozborka celý mašiny, kromě pojezdu. To už bych asi nezvládl. Jenom jedna rada pro umístění dekodéru: dekodér nikam nedostanete, než přilepit shora na balast, tedy gewich, po našom závaží.........

 


Kolejiště, bohužel prodané

2008-06-25

Takže kolejiště je prodáno. Na fotky je možno kouknout ve fotogalerii. Jinak je kolejiště v dobrých rukou krále Martina................ :o)

Vzkaz : Touto cestou prosím všechny lidi v Martinově bydlišti, aby neházeli klacky pod nohy hodným lidem.....


Druhé kolejiště v plenkách.

2008-05-23

Druhé kolejiště ve výstavbě!!!

Volil jsem ocelovou konstrukci s polystyrenovou nástavbou, kvůli váze. Prozatím se tvoří depo. Velké depo byl můj sen, tak doufám, že se naplní. Celé kolejiště bude sestaveno ze šesti panelů, každý o velikosti 1250 x 2400 mm. Bude dvoupatrové se skrytým nádražím v patře prvním. Celkové převýšení tratí bue asi 240 mm. No je to smutný, ale asi tento segment nepoužiju. Uvidíme časem.


Stavby rotundy

2008-05-12

Původně jsem se domníval, že si rotundu postavím sám dle některého skutečného vzoru. Bohužel jsem to brzy vzdal.
Je to velmi náročný úkol vzhledem k pracnosti a časové náročnosti. Proto jsem sáhl po polotovaru firmy FALLER, která je poměrně reálná, ale i kvalitní. Rozhodl jsem se, že postavím celkem devět stání.
Na nepříliš kvalitní fotce je vidět jak velká stavba to je. Jedná se o tři stavebnoce od Fallera, kdy jsou tři stání dlouhá a šest krátkých.  V osmi jsou prohlížecí jámy.

 


Stavba stavědla

2008-05-10

V poslední době jsem trochu polevil v aktivitách a tak, abych nezakrněl a dále se rozvíjel, postavil jsem mostové stavědlo od FALLERA. U nás se moc nepoužívalo, ale vypadá hezky a tak jsem ho implementoval na kolejiště. Stavebnice je zřejmě ze starších forem a tak některé díly nejsou uplně ideální. Pro barevnou patinu jsem použil pouze červenou Revalku na střechu a obezdívku. Celková patinace umbrou. Uvniř je osvětlení, ale moc jsem to nepřeháněl.


Starší aktuality: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

                                                       © 2008 STOKR.cz / webdesign: Huslík